„DOBRÉ RÁNO“ – sestava pro lepší start do každého dne

Tak jako každý den, tak i dnes se náš pes hned po probuzení protáhl. Ještě ani nevylezl z pelechu a už si protahoval přední část trupu a přední nohy, zadek přitom špulil do výšky. Pak jen přenesl váhu dopředu a protáhl zadní část těla, nohy a dokonce i ocásek až k jeho špičce. Následně vylezl z pelechu a ještě celý pořádně oklepal, od halvy až po ocas. Teprve pak se vydal ke schodišti a ven. 

Zvířata to tak prostě mají. Instinktivně se po probuzení nejprve protáhnou, zaktivují každičkou část svého těla a teprve pak se vydávají za dobrodružstvím dalšího dne. Dělají to i děti, když je nehoníme do školy a dáme jim čas. Je to něco, co bychom se od nich mohli učit. Dát našemu tělu čas, aby se probudilo, zaktivovalo a připravilo na „větší pohybové akce“ nestojí moc úsilí ani času a benefity takového „probuzení těla“ brzy ucítíte sami.  

Způsobů, jak své tělo aktivovat, protáhnout a zároveň posílit je mnoho. Můžete se jednoduše protáhnout už v posteli, můžete si zacvičit yógu (pozdrav slunce), anebo můžete vyzkoušet jednoduchou DNS sestavu.

Klikni na obrázek pro spuštění videa

Jedná se o sestavu cviků vycházející z Dynamické Neuromuskulární Stabilizace podle Prof. Pavla Koláře. Přechody z pozic 13., 12., 11., a 7. měsíce vývoje dítěte  vám pomohou k posílení coru, posílení ramenních pletenců, zlepšení mobility kyčlí, zlepšení celkové koordinace. Zkuste 8 – 10 opakování ráno po probuzení. Nezpomeňte na zapojení bránice při dýchání! Nácviku bráničního dýchání jsme se věnovali ZDE. Provedení dřepu najdete popsáno v zásobníku cviků. Pozici „medvěda“ najdete popsanou ZDE.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *