O mně

Jsem bývalá vrcholová sportovkyně. Zažila jsem velké úspěchy na úrovni světového prvenství, ale také velké zklamání, když mě mé vlastní tělo zradilo a já ve 26 letech skončila na operačním stole s akutním výhřezem meziobratlové ploténky. Osobní zkušenost s problémy hybného aparátu a láska ke sportu mě přivedly na dráhu „FYZIO TRENÉRA“.

Trenérské zkoušky jsem složila u PaedDr. Petra Tlapáka, CSc, jednoho z našich předních fyzioterapeutů a trenéra fitness a kulturistiky v jedné osobě. Díky němu jsem se naučila, že fyzioterapie nemusí nutně probíhat jen v ordinaci na lehátku. K terapii je možné využít i činky, posilovací gumy (TheraBand), nebo kladky v posilovně. Propojení fitness a fyzia mě nadchlo a já se vrhla na studium DNS terapie podle prof. Pavla Koláře. Dynamickou neuromuskulární stabilizaci využívám nejen pro sportovní trénink, ale hlavně pro nápravu chybných pohybových, dechových a posturálních stereotypů svých klientů. 

Kromě individuálních tréninků a terapií se také věnuji pohybové přípravě dětí od 3 let a cvičení s těhotnými ženami a tréninku kickboxu.

Tereza (Zuntová) Michálková